Innowacyjny system audio HiFi

Cocktail Audio X10 jest zaawansowanym cyfrowym systemem audio HiFi, wyposażonym w dysk twardy, czytnik płyt CD oraz funkcje sieciowego odtwarzacza i serwera plików muzycznych. Posiada cały szereg unikalnych rozwiązań, pozwalających na szybkie i niezawodne zarządzanie domową biblioteką audio oraz na współdzielenie zbiorów z innymi urządzeniami sieciowymi.
Wyposażenie i złącza pozwalają na instalację urządzenia jako niezależnego odtwarzacza z własnymi głośnikami, lub cyfrowego źródła w zaawansowanym systemie audio.
Sprzęt pozwala na skopiowanie, zapisanie na dysku i skatalogowanie płyt CD, kaset magnetofonowych czy posiadanych już plików muzycznych w wielu różnych formatach. Dostęp do sieci umożliwia pobieranie opisów i okładek albumów muzycznych oraz słuchanie radia internetowego.
Zgromadzone zbiory mogą być przeglądane wg różnych kryteriów, wyszukiwane i oczywiście odtwarzane.
Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu i wziąć pilota do ręki.Więcej niż tylko komponent HiFi

X10 to więcej niż standardowy komponent czy źródło sygnału dla systemów HiFi. Urządzenie posiada szczelinowy czytnik płyt CD, 2 złącza USB, a jako głównego nośnika danych używa wewnętrznego twardego dysku. Pojemności 1 czy 2 TB są pozwalają na zgromadzenie biblioteki plików muzycznych odpowiadającej kilku tysiącom płyt CD.
Wbudowany kolorowy ekran LCD o przekątnej 3.5" jest wystarczająco czytelny aby posługiwać się nim z odległości 3-4 metrów. Intuicyjny interfejs użytkownika zapewnia szybki dostęp do zasobów muzycznych i innych funkcji urządzenia.

Urządzenie można podłączyć do zewnętrznego wzmacniacza złączem analogowym lub cyfrowym, które obsługuje także formaty wielokanałowe oraz pliki Hi-res. X10 ma swój własny wzmacniacz 60W, umożliwiający niezależną pracę z parą podłączonych głośników stereo. Kompaktowe rozmiary urządzenia (18x15x10cm) oznaczają dużą swobodę wyboru miejsca instalacji i konfiguracji sprzętu w domu, mieszkaniu, czy w biurze.

 


  Cała kolekcja Twoich płyt w X10

Jak duża jest kolekcja Twoich płyt CD? 500, 1000, 10000 krążków? Czy miejsce w salonie przeznaczone na ich przechowywanie nie przydałoby się na coś innego? Czytnik optyczny wbudowany w X10 pozwala na szybkie wykonanie i skatalogowanie kopii płyt AudioCD oraz innych nagrywanych płyt CD i DVD z plikami muzycznymi. Przy okazji porządków na półkach z pewnością znajdą się zapomniane krążki sprzed lat, a X10 da Ci szansę na odkrycie własnych zbiorów na nowo.
Może masz jeszcze kolekcje plików Mp3 lub FLAC w komputerze? Piosenki kupione online? One także z łatwością mogą zostać dołączone do zbiorów zarządzanych przez X10.
Pozostaje zasiąść w fotelu, przebierać, wybierać i słuchać. A płyty można ukryć w mniej eksponowanym miejscu i cieszyć się nową przestrzenią swojego salonu.

 

_
Opcje kodowania
Przy wykonywaniu kopii płyty CD X10 oferuje zapis w jednym z czterech formatów: MP3, FLAC, OGG lub WAV. Użytkownik ma wpływ na jakość wykonywanych kopii. Pliki WAV zapewniają rejestrację zgodną z oryginałem. FLAC oferuje zgodność w połączeniu z bezstratną kompresją, oszczędzając miejsce na dysku. MP3 i OGG doskonale nadają się do odsłuchu przez sieć lub szybkiego kopiowania na odtwarzacze i nośniki przenośne.
  Baza danych
X10 kataloguje wszystkie nagrania na podstawie takich danych jak: tytuł, wykonawca, album, rodzaj i rok. Przy kopiowaniu płyt CD dane te pobierane są z internetowych katalogów FreeDB i dołączane do tworzonych plików. Baza danych tworzona przez X10 pozwala na wyszukiwanie i porządkowanie kolekcji wg różnych kryteriów, ułatwiając nawigację i odnalezienie poszukiwanych utworów. Katalogi FreeDB mogą być zainstalowane na wewnętrznym dysku twardym urządzenia, pozwalając na opisywanie plików kopiowanych z płyt CD bez dostępu do internetu - szybko i niezawodnie.
X10 pozwala też ręcznie modyfikować i uzupełniać informacje o plikach (edycja TAGów) oraz dodawać okładki płyt (AlbumArt) wyświetlane później przy odtwarzaniu. Okładki można pobierać z plików z dysku, lub użyć dostępnej opcji wyszukiwania w internecie. Dla szybszego wprowadzania danych można do urządzenia podłączyć klawiaturę USB. Dane opisujące pliki oraz okładki można także modyfikować i uzupełniać wykorzystują interfejs WWW udostępniany przez odtwarzacz.


Jak X10 odtwarza muzykę ze swojego dysku?

Kiedy już cała kolekcja płyt CD i innych zbiorów muzycznych znajdzie się na dysku X10, zbudowana baza danych pozwoli na wygodną nawigację i szybkie wyszukiwanie utworów. Korzystając z pilota można zmieniać sposób przeglądania nagrań wg wykonawców, dyskografii, albumów, roku wydania czy typu muzyki. W każdym trybie można zmieniać sposób porządkowania listy lub użyć funkcji wyszukiwania. Dane mogą być prezentowane w postaci tekstowej, lub graficznej - jako okładki albumów.
Kolorowy ekran odtwarzacza zapewnia dużą czytelność i wszystkie operacje mogą być wykonywane bez ruszania się z fotela.

     
Utwory można porządkować i wyszukiwać wg tytułów, wykonawców, albumów, roku i rodzaju muzyki.   W trybie wyszukiwania, po wpisaniu kilku pierwszych liter, na ekranie pojawiają się dopasowane pozycje.   Po wyszukaniu i wskazaniu utworu trzeba tylko jeszcze nacisnąć 'OK'.   Ekran w trakcie odtwarzania (jeden z możliwych układów)
   
  Ożyw swoją kolekcję starych nagrań analogowych.

Czy przechowujesz w szafie stare kasety lub płyty LP? Może masz cenne i unikalne nagrania, których żal się pozbyć? Pozwól, aby X10 ożywił je na nowo i dołączył do Twoich cyfrowych zbiorów.
Wejście LINE IN, w które wyposażono urządzenie umożliwia podłączenie dowolnego analogowego źródła dźwięku i korzystanie z funkcji cyfrowego nagrywania na dysk twardy.
Nośniki analogowe przy przechowywaniu i odtwarzaniu powoli stracą swoje właściwości i jakość nagrań pogarsza się. Cyfrowa kopia zapewni mi znacznie dłuższą żywotność. Nagrania w postaci cyfrowej, skatalogowane i uzupełnione o dane o wykonawcach, tytułach itd. staną się łatwo dostępne, tak samo jak inne Twoje cyfrowe zbiory i zaczniesz odkrywać je na nowo.


Praca w sieci

X10 może zostać podłączony do domowej sieci komputerowej za pomocą kabla Ethernet lub opcjonalnego adaptera WiFi. Urządzenie obsługuje protokół Samba/CIFS (dostęp przez grupy robocze) i UPnP AV jako klient i serwer oraz FTP jako serwer. Opcje te pozwalają na odtwarzanie przez X10 plików przechowywanych na komputerach pracujących w sieci (bez ich pobierania), lub na kopiowanie i dołączanie ich do lokalnych zbiorów na dysku. Urządzenie może też kopiować swoje zasoby na nośniki sieciowe. Od strony komputera możliwy jest bezpośredni dostęp do dysku X10 oraz do pamięci USB podłączonych do portów urządzenia. Dostęp ten pozwala na odtwarzanie plików przez komputer oraz na wykonywanie wszelkich transferów danych. Wbudowany serwer UPnP AV udostępnia zbiory muzyczne X10 innym sieciowym urządzeniom odtwarzającym. Dodatkowo interfejs WWW pozwala na zdalny dostęp do urządzenia, zarządzanie i kontrolowanie odtwarzania za pomocą komputra, tabletu, czy smartfona.
Ethernet(10/100) LAN


Adapter USB WiFi (opcja)
  
 

Radio internetowe

Jaki ten świat jest mały!
Czy zdarzyło Ci się słuchać zagranicznych rozgłośni radiowych? Czy wiesz jakie lokalne stacje nadają np. na Brooklynie? Przeszukiwanie zasobów radia internetowego z całego świata, wg krajów, języków czy rodzaju nadawanej muzyki może dostarczyć wiele radości. Funkcja dodawania stacji do listy Ulubionych pozwala zapamiętać rozgłośnie, do których chcemy powracać, a opcja rejestracji pozwala na nagrywanie słuchanej muzyki.
Funkcja radia internetowego X10 działa w połączeniu ze stale aktualizowanym zewnętrznym serwerem z listą stacji. Urządzenie oferuje także alternatywną opcję odsłuchu: z posiadanych plików PLS lub M3U, które definiują dostęp do stacji radiowych.

Przykładową listę 25000 stacji w plikach PLS można znaleźć w menu WsparcieIntegracja z istniejącym systemem audio HiFi

X10 wyposażony jest w cyfrowe (SPDIF) optyczne wyjście audio, analogowe wyjście audio (Line OUT), analogowe wejście audio (Line IN) oraz złącza do podłączenia pary głośników. Korzystając z cyfrowych i analogowych wyjść audio urządzenie można podłączyć do istniejącego zestawu HiFi (do amplitunera kina domowego lub wzmacniacza stereo). Przy takim podłączeniu, X10 staje się źródłem dźwięku, a funkcje wzmacniania czy obróbki cyfrowego sygnału ze złącza SPDIF przejmuje zewnętrzne urządzenie.
Złączem cyfrowym X10 jest w stanie przesłać dźwięk stereofoniczny (PCM) oraz wielokanałowy (5.1) z plików audio kodowanych w DolbyDigital czy DTS, oraz dźwięk hi-res o parametrach do 96kHz 24bit, z plików WAV lub FLAC. Pliki o wyższych parametrach także są odtwarzane przez X10.


  Porty host USB

Większość mobilnych nośników pamięci, takich jak przenośne dyski 2.5", pamięci flash (pendrive) czy przenośne odtwarzacze MP3/MP4 jest wyposażona w złącze USB pozwalające na wymianę danych. X10 posiada dwa złącza host USB, do których można podłączać zewnętrzne nośniki w celu odtwarzania i kopiowania plików. Można z łatwością podłączyć pendrive znajomego i posłuchać jego muzyki, zasilić swoje zbiory lub podzielić się swoimi nagraniami. Jeżeli w podróży korzystamy z przenośnych odtwarzaczy audio, można je z łatwością zaprogramować po podłączeniu do X10 - bez korzystania z komputera.
Porty host USB pozwalają także na podłączanie urządzeń peryferyjnych. X10 obsługuje dedykowane adaptery sieci WiFi oraz klawiatury USB do wspomagania uzupełniania danych o utworach.Wewnętrzny dysk twardy 3.5"

X10 pozwala na zainstalowanie w swojej obudowie dysku twardego SATA 3,5" o pojemności do 2TB. Dysk 2TB umożliwia przechowanie ponad 2500 płyt CD w nieskompresowanych plikach WAV, lub 30000 płyt CD w plikach MP3 (128kbps).
Dysk jest też wymagany do pełnej obsługi muzycznej bazy danych JukeBox, kopiowania płyt CD, uruchomienia interfejsu WWW, tworzenia playlist czy listy ulubionych stacji muzycznych.
 

Obsługa wielu popularnych formatów audio

X10 pozwala na odtwarzanie muzyki z plików w formatach MP3, FLAC, WAV, WMA, AAC, M4A, PCM, OGG, obsługuje playlisty M3U i PLS.
Przy wykorzystaniu zewnętrznego dekodera podłączonego z X10 złączem optycznym, możliwe jest uzyskanie dźwięku wielokanałowego, a także sygnału audio o wysokiej rozdzielczości (96kHz/24b). Urządzenie obsłuży także pliki o częśtotliwości próbkowania 192kHz i wyższej oraz oferuje opcję upsamplingu do 96khz.